Awans Granatu do półfinału Okręgowego Pucharu Polski

Piłkarze Granatu Skarżysko zagrają w półfinale Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali w ćwierćfinale drużynę ŁKS Probudex Łagów 4:1. Spotkanie zostało rozegrane w środę, 24 kwietnia, w Łagowie. Granat Skarżysko w półfinale zmierzy się z trzecioligowym Spartakusem Daleszyce.

Trwa świetna  passa piłkarzy Granatu Skarżysko, w rozgrywkach ligowych w rundzie wiosennej są niepokonani. Dobra gra w lidze przekłada się na rozgrywki Okręgowego Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu trzecioligowej Wisły Sandomierz, podopieczni trenera Dominika Rokity w ćwierćfinale trafili na ŁKS Probudex Łagów. Przypomnijmy, że ligowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1.

W pierwszych 45. minutach Granat  był drużyną lepszą, udokumentował to dwiema bramkami. Już w 8. minucie meczu Damian Szyszka jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Cztery minuty później było już 2:0, Kamil Uciński zagrał do skutecznego ostatnio Krzysztofa Rzeszowskiego, a ten pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Mimo jeszcze kilku okazji do strzelenia bramki (Rzeszowski trafił w słupek, Uciński w poprzeczkę) wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, już pięć minut po wznowieniu gry Krystian Zaręba strzela bramkę kontaktową dla Łagowa. W 67. minucie Kamil Uciński wykorzystał podanie Tomasza Bartosiaka i było już 3:1 dla trójkolorowych. Wynik spotkania ustalił Błażej Miller w 86. minucie, który wykorzystał podanie Norberta Drożdżała.

- Skupialiśmy się na każdym meczu, fajnie, że to już tak daleko zaszło, cieszymy się, że jesteśmy w półfinale okręgowego pucharu polski. Co do meczu, spodziewałem się większego naporu gospodarzy. Chciałem pochwalić drużynę za pierwszą połowę, w której zagraliśmy na prawdę bardzo dobre spotkanie, byliśmy lepszą drużyną i zasłużenie prowadziliśmy 2:0. W drugiej połowie początek mieliśmy słabszy, straciliśmy bramkę, później przeciwnik miał kilka sytuacji. Jednak w końcówce Kamil Uciński strzelił bramkę na 3:1, wynik spotkania ustalił Błażej Miller. Z przebiegu całego spotkania zasłużyliśmy na ten awans - powiedział Dominik Rokita, trener Granatu.

- W półfinale będziemy chcieli dać radość kibicom ze Skarżyska i awansować do finału- dodaje trener.

W drodze do półfinału Granat pokonał Victorię Mniów (4:1), Star Starachowice (4:3), Wisłę Sandomierz (2:1) i ŁKS Łagów 4:1.  W drugim meczu ćwierćfinałowy, który odbył się dzisiaj, Spartakus Daleszyce pokonał po serii rzutów karnych GKS Nowiny 3:0. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1.

W półfinale Granat zagra ze Spartakusem Daleszyce. Mecz odbędzie się 22 maja, w Skarżysku.  W drugim półfinale KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zagra z Czarnymi Połaniec.

ŁKS Probudex Łagów - Granat Skarżysko 1:4 (0:2)

0:1 Damian Szyszka 8'
0:2 Krzysztof Rzeszowski 12'
1:2 Krystian Zaręba 50'
1:3 Kamil Uciński 67'
1:4 Błażej Miller 86'

Granat: Michalski - Szyszka, Styczyński, Drożdżał, Suwara - Bartosiak (87. Głowaczewski), Spadło, Wojna, Uciński (90. Łubek) - Rzeszowski, Miller (90+2. Stopiński)

ŁKS : Marzec - Dudzik, Mika, Skrobisz, Czajkowski (70. Gwóźdź) - Paprocki, Uniat, Kołodziejczyk, Słaby - Zaręba, Malinowski (70. Mojecki).