Drugie z rzędu zwycięstwo Granatu

Piłkarze Granatu Skarżysko odnieśli drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej, w niedzielę, 17 marca, podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali na własnym stadionie Wierną Małogoszcz 1:0, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Szyszka w 18 minucie meczu. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, w 90 minucie czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Michalski.

Po meczu z Wierną Małogoszcz należy być tylko zadowolonym z trzech punktów, nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu gospodarzy, ciężkie boisko do gry, niewygodny rywal, pozwoliły tylko na strzelenie jednej bramki. W 18. minucie Damian Szyszka uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 23. Minucie ponownie Szyszka uderzał z dystansu, tym razem Oleksji Shram był na posterunku. W 27. minucie Daniel Dulak był bliski strzelenia bramki, ale jego strzał trafił tylko w spojenie bramki. W 34. minucie goście byli blisko wyrównania, na szczęście groźny strzał jednego z zawodników gości obronił Michalski.

W drugiej połowie akcji bramkowych z obu stron nie było zbyt wiele, gra toczyła się głównie w środku pola, zaraz po rozpoczęciu gry groźnie na bramkę rywali strzelał Tomasz Bartosiak. W 82. minucie goście trafiają do bramki Granatu, na szczęście jeden z zawodników był na pozycji spalonej i sędzia Rafał Kowalski bramki nie uznał. Pięć minut przed końcem meczu kolejna niebezpieczna sytuacja dla gości, w zamieszaniu podbramkowym w ostatniej chwili piłkę wybił z pod nóg rywala Bartosz Styczyński.

W 90. minucie spotkania Przemysław Michalski otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie , doszło do starcia pomiędzy Michalskim i Pawłem Rogulą (próba uderzenia głową rywala) , zawodnik gości padł na ziemię, za chwilę Rogula otrzymał żółtą kartkę natomiast Michalski musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki. W bramce pojawił się Norbert Wnukowski, który zastąpił Tomasza Bartosiaka. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Granatu.