Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Granatu

W 11. kolejce spotkań świętokrzyskiej IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa, spotkanie, które zostało rozegrane w niedzielę 7 października, zakończyło się wysokim zwycięstwem "trójkolorowych" 5:1. Trzy bramki w tym spotkaniu padły z rzutów karnych.

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze Granatu Skarżysko, tym razem wyjazdowe, podopieczni trenera Dominika Rokity choć po ośmiu minutach przegrywali 1:0, jeszcze przed przerwą strzelili dwie bramki. W drugiej połowie postawili kropkę nad "i" strzelając kolejne trzy bramki.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie spotkania, Marcin Jarmuda pokonał Przemysława Michalskiego z rzutu karnego. W 34. minucie Marcin Kołodziejczyk strzałem z daleka wyrównał stan spotkania. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Norbert Drożdżał strzelił bramkę do szatni i Granat prowadził 2:1.

W drugiej połowie zespół Granatu zdominował gospodarzy czego efektem były kolejne bramki. W 58. minucie Błażej Miller wykorzystał podanie Krzysztofa Rzeszowskiego i strzelił trzecią bramkę dla Granatu. W 65. minucie w polu karnym faulowany był Tomasz Bartosiak, sędzia Marek Śliwa podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił etatowy wykonawca jedenastek Bartosz Styczyński. Wynik spotkania ustalił Styczyński w 81. minucie z rzutu karnego, który został podyktowany za faul na Kamilu Ucińskim.

W 12. kolejce spotkań Granat podejmował będzie na własnym stadionie Lubrzankę Kajetanów, spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 października, o godzinie 15.00

-W końcu zagraliśmy na tyle na ile nas stać i wygraliśmy mecz na wyjeździe będąc zespołem dużo lepszym pod względem piłkarskim. Po pierwszej bramce gospodarzy z rzutu karnego wdarł się w nasze szeregi niepotrzebny niepokój. Do przerwy strzeliliśmy dwie bramki, które strzelili Marcin Kołodziejczyk i Norbert Drożdżał po stałym fragmencie gry z rzutu rożnego. W drugiej połowie dominowaliśmy już na tyle, że przeciwnik nie miał żadnych atutów, żeby nam zagrozić, byliśmy drużyną dużo lepszą - powiedział po meczu trener Granatu Dominik Rokita

Hetman Włoszczowa - Granat Skarżysko 1:5 (1:2)

1:0 Marcin Jarmuda 8' (z karnego)
1:1 Marcin Kołodziejczyk 34'
1:2 Norbert Drożdżał 45+1
1:3 Błażej Miller 58'
1:4 Bartosz Styczyński 65' (z karnego)
1:5 Bartosz Styczyński 81' (z karnego)

Granat: Michalski - Styczyński, Głowaczewski, Dulak, Drożdżał - Wojna, Kołodziejczyk (75. Spadło), Uciński, Rzeszowski - Miller (70. Suwara),  Bartosiak (81. Rogoziński)