Porażka Granatu w Pińczowie

Drugiej ligowej porażki doznali piłkarze Granatu Skarżysko. W 9. kolejce spotkań podopieczni trenera Dominika Rokity przegrali na wyjeździe z Nidą Pińczów 2:0.

Nie będą mile wspominać wyjazdu do Pińczowa piłkarze Granatu Skarżysko, w niedzielne popołudnie "trójkolorowi" zmierzyli się z tamtejszą Nidą. Już po pierwszej połowie Granat przegrywał 2:0 po dwóch bramkach Artura Karaska. Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie po błędzie Norberta Drożdżała, Karaska wyszedł sam na sam z Wnukowskim i pewnie wpakował piłkę do bramki. W 41. minucie Łukasz Wojna faulował w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy, sędzia Adrian Sitarz wskazał na "wapno", rzut karny na bramkę zamienił Artur Karaska.

W pierwszej połowie Granat zagrał dobre spotkanie, jednak nie uchronił się od błędów, które kosztowy dwie bramki. W drugiej połowie piłkarze zagrali poniżej oczekiwań i nie zdołali odrobić start. Po raz drugi w tym sezonie schodzili z boiska pokonani.

- W pierwszej połowie zagraliśmy przyzwoicie, straciliśmy bramki po indywidualnych błędach, stwarzamy sytuacje, nie strzelamy. W drugiej połowie trzeba przyznać, że zagraliśmy słabo, nie na swoim poziomie. My mieliśmy swoje sytuacje, Nida próbowała kontrować. Szkoda głupich bramek, stwarzamy dwie, trzy sytuacje bramkowe, Uciński trafia w słupek, a później kontra gospodarzy tracimy bramkę po naszym błędzie, pod koniec pierwszej połowy sędzia dyktuje rzut karny i można powiedzieć, że w zasadzie mecz się skończył - powiedział po meczu trener Dominik Rokita.

W 10. kolejce spotkań Granat podejmował będzie na własnym stadionie Klimontowiankę Klimontów. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 29 września, o godzinie 15.00.

TS 1946 Nida Pińczów - Granat Skarżysko 2:0 (2:0)

1:0 Artur Karasek 20'
2:0 Artur Karasek 41' (z karnego)

Granat: Norbert Wnukowski - Damian Szyszka, Norbert Drożdżał, Łukasz Wojna, Paweł Suwara - Kami Uciński, Marcin Kołodziejczyk, Dulęba, Tomasz Bartosiak - Krzysztof Rzeszowski, Błażej Miller (72. Maciej Głowaczewski)