Zwycięstwo z ŁKS Łagów

W trzeciej kolejce spotkań IV ligi świętokrzyskiej Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie ŁKS Probudex Łagów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Bramki dla „trójkolorowych” strzelili: Błażej Miller – dwie i Kamil Uciński.

Po dwóch kolejkach spotkań podopieczni trenera Dominika Rokity mieli zdobyte dwa punkty po dwóch remisach z MKS Zdrój Busko i Wierną Małogoszcz. Skarżyscy kibice z niecierpliwością liczyli na pierwsze zwycięstwo i komplet punktów. Natomiast drużyna z Łagowa miała za sobą dwie porażki i też liczyła na pierwszą zdobycz punktową. Z pierwszej wygranej w lidze cieszyli się jednak gospodarze.

Przez pierwsze dwadzieścia minut na boisku trwała walka w środku pola, żadna z drużyn nie stworzyła groźnej sytuacji. W 21. minucie goście po raz pierwszy zagrozili bramce gospodarzy, Dominik Rusiecki był bliski zdobycia bramki, ale obronił Wnukowski. Dwie minuty później Błażej Miller mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza. W 37. minucie goście objęli prowadzenie po stracie piłki przez Szyszkę, Jakub Stachura mocnym strzałem pokonał Wnukowskiego. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Granat powinien wyrównać stan spotkania, Błażej Miller zagrał do Kamila Ucińskiego, jednak ten nie trafił w piłkę.

W 45 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Kamila Ucińskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości i wpakował piłkę do siatki ŁKS. Chwilę później powinno być 2:1 dla Granatu, Uciński mając przed sobą tylko golkipera ŁKS próbował go lobować, jednak zrobił to fatalnie. Do przerwy był remis 1:1

Na drugą połowę zespół Granatu wyszedł bardziej zdeterminowany, od pierwszego gwizdka sędziego przejął inicjatywę na boisku. Efektem przewagi gospodarzy była bramka w 54. Minucie autorstwa Błażeja Millera. Goście mieli też okazję do wyrównania, w 65. minucie Paweł Jaworek strzałem głową mógł pokonać Wnukowskiego, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

Trzy minuty później doskonałą akcję przeprowadził Granat, Tomasz Bartosiak idealnie dośrodkował w pole karne do Millera, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. W 71. minucie sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał zawodnik gości Bartosz Malinowski, świetną interwencją popisał się Norbert Wnukowski. W 78. minucie bliski zdobycia bramki był Tomasz Bartosiak, jednak jego strzał przy słupku obronił golkiper gości.

Granat pokonał ŁKS Łagów 3:1 odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w IV lidze.

W piątek, 24 sierpnia, Granat zagra na wyjeździe z Unią Sędziszów. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 17.00.