Zwycięstwo Granatu w meczu towarzyskim z rezerwami Widzewa

Granat Skarżysko pokonał rezerwy Widzewa Łódź 5:2 w meczu towarzyskim, który został rozegrany w ramach obchodów 90-lecia klubu ze Skarżyska.

Zespół Widzewa gościł w naszym mieście już wielokrotnie m.in. podczas turniejów piłkarskich organizowanych od 1983 do 1992 roku na stadionie Granatu. Ostatnia wizyta Widzewa w Skarżysku miała miejsce 18 lat temu. Warto też wspomnieć,że tradycje "widzewskie" w Skarżysku sięgają lat 90-tych, wtedy to został założony oficjalny Fan Club, który działa do dziś. Kibice znad Kamiennej od ponad 20-tu lat jeżdżą i dopingują po całej Polsce łódzki Widzew. Właśnie z inicjatywy kibiców Widzewa ze Skarżyska wyszedł pomysł, by na mecz towarzyski z Granatem zaprosić czterokrotnego Mistrza Polski.

Początkowo, Widzew miał przyjechać w swoim najsilniejszym składzie. Jednak po zmianie szkoleniowca (Franciszka Smudę zastąpił Radosław Mroczkowski) plan przygotowań drużyny z Łodzi do nowego sezonu uległ zmianie (Widzew od 1 do 9 lipca przebywa na obozie w Opalenicy) i do Skarżyska przyjechali zawodnicy, którzy grają w drugiej drużynie Widzewa wspomagani trzema zawodnikami, którzy trenowali już z kadrą  pierwszej drużyny. Dodatkowo w składzie łodzian kibice zobaczyli Rafała Pawlaka, który przez pięć sezonów reprezentował barwy Widzewa oraz przez jakiś czas był jego trenerem, gdy ten grał jeszcze w Ekstraklasie.

Sobotnie spotkanie dobrze zaczęło się dla drużyny Granatu. Już w 2. minucie bramkarza Widzewa pokonał Kamil Uciński. Później na boisku niewiele się działo,a goście nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Granatu przez pierwsze 45.minut. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla zespołu ze Skarżyska strzelił Damian Szyszka.

Po zmianie stron w 55.minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Marcin Kołodziejczyk i Granat prowadził już 3:0. Minutę później było 4:0, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Grzejszczyk. Widzew dążył do zdobycia kontaktowej bramki. Sztuka ta udało się piłkarzom z Łodzi w 66.minucie- bramkarza Granatu pokonał Damian Skrzeczkowski. W 77.minucie drugą bramkę dla Widzewa strzelił Jakub Mąkosza. Na dwie minuty przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Marcin Kołodziejczyk, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Granatu 5:2.

Warto podkreślić,że podczas spotkania zaprezentowane zostały dwie efektowne oprawy meczowe przygotowane przez kibiców Granatu z emigracji.

Druga część obchodów 90-lecia klubu sportowego Granat planowana jest na wrzesień br.

Granat Skarżysko - Widzew Łódź 5:2 (2:0)

1:0 Kamil Uciński '2
2:0 Damian Szyszka '44
3:0 Marcin Kołodziejczyk '55
4:0 Mariusz Grzejszczyk '56
4:1 Damian Skrzeczkowski '66
4:2 Jakub Mąkosza '77
5:2 Marcin Kołodziejczyk '88

Granat Skarżysko: Przemysław Michalski - Bartosz Styczyński, Bartosz Ozan, Łukasz Wojna, Damian Szyszka - Dawid Dulęba, Krzysztof Rzeszowski, Marcin Kołodziejczyk, Mariusz Grzejszczyk - Karol Rogoziński, Kamil Uciński oraz Tomasz Borgensztajn, Mateusz Winter, Mateusz Czarnoskutow, Damian Parszewski, Jakub Łubek.

Widzew II Łódź: Jakub Mikołajczak - Filip Mędżycki, Krystian Marcioch, Tomasz Franoszek, Kacper Leszczyński - Przemysław Niemiec, Karol Stankiewicz, Dawid Telestak, Jakub Jasiński-  Damian Skrzeczkowski, Rafał Pawlak oraz Patryk Kuczkowski, Jurand Wawrzonkiewicz, Jakub Mąkosza, Jakub Grzeszczakowski.